Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
29.01.2023
Obrázkové magnety
Do naši nabídky, jsme přidali další nové a krásné obrázkové magnetky. Magnetky potěší nejen malé, ale i velké, pro jejich krásně zpracovaný design, le... číst celé
26.04.2022
Stíratelné sešity
 Whiteboard sketchbook je originální a nejlépe použitelný sešit. Pevná vazba - Spirálová vazba vymazatelné a opakovaně použitelné stránky Při zav... číst celé
12.06.2021
Magnetické kalendáře
Tyto magnetické kalendáře, Vám budou držet na všem kovovém. Oživí Vaši lednici či kovový regál nebo magnetickou barvu, apod.  Na tyto magnetické kal... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. DIY NÁVODY A NÁPADY
  3. ČLÁNKY A INSPIRACE
  4. Jak tato hračka pomáhá dětem s ADHD zlepšit svou koncentraci a kreativitu

Jak tato hračka pomáhá dětem s ADHD zlepšit svou koncentraci a kreativitu

 

 

Představte si, že jste malým dítětem s ADHD. Vaše mysl je jako včelí úl plný neustále bzučících včel, které se snaží uniknout ven. Každá včela představuje myšlenku, impuls nebo emoci, které se snažíte zpracovat. Je těžké se soustředit na jednu věc, když je tolik jiných věcí, které vás rozptylují.

Nyní si představte, že máte v ruce magnetky - malé, barevné kousky magnetů, které se dají skládat do různých tvarů a struktur. Najednou se vaše mysl zklidňuje, protože jste našli něco, co vás udržuje zaměstnané a soustředěné. To je přesně to, co mohou magnetky udělat pro děti s ADHD.

Magnetky jsou jednoduchá hračka, která může mít obrovský dopad na koncentraci a kreativitu dětí s ADHD. Jak to funguje? Pojďme se podívat na několik klíčových aspektů této zázračné hračky.

 

1. Taktická stimulace

Magnetky poskytují taktickou stimulaci, která pomáhá dětem s ADHD udržet svou pozornost. Dítě musí použít své prsty a ruce k manipulaci s magnety, což jim pomáhá zlepšit svou motoriku a koordinaci. Tato fyzická interakce s hračkou je pro děti s ADHD velmi uklidňující a uspokojující.

2. Kreativní vyjádření

Magnetky umožňují dětem s ADHD vyjádřit svou kreativitu tím, že budují různé struktury a tvary. Mohou například vytvořit zvířata, budovy nebo abstraktní umělecká díla. Tento proces tvoření jim pomáhá zlepšit svou představivost a vizuální vnímání.

3. Strukturální řešení problémů

Při práci s magnetkami se děti učí řešit problémy tím, že zkoumají různé způsoby, jak mohou magnety spojit a jak je mohou rozdělit. Tento proces jim pomáhá rozvíjet své analytické a logické myšlení.

4. Sociální interakce

Magnetky mohou být také skvělým nástrojem pro sociální interakci mezi dětmi s ADHD a jejich vrstevníky nebo rodinnými příslušníky. Děti mohou společně pracovat na projektech nebo soutěžit v tom, kdo postaví nejlepší strukturu.

Představte si malý Honzík s ADHD, který trpí problémy se soustředěním ve škole i doma. Jeho rodiče mu koupili sadu magnetek jako vánoční dárek. Honzík začal trávit hodiny skládáním magnetů do různých tvarů a struktur. Postupem času si všimli jeho rodiče i učitelé zlepšení v jeho schopnosti soustředit se na úkoly ve škole i doma.

Magnetky jsou tedy nejen zábavnou hračkou pro děti s ADHD, ale také hodnotným terapeutickým nástrojem pro rozvoj koncentrace a kreativity. Jejich jednoduchost a univerzálnost umožňují dětem objevovat nové možnosti a rozvíjet své schopnosti bez pocitu frustrace nebo stresu.

Zkuste tedy magnetky pro vaše dítě s ADHD a sledujte, jak se jeho koncentrace a kreativita rozkvétají před vašima očima!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli