Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Novinky
29.01.2023
Obrázkové magnety
Do naši nabídky, jsme přidali další nové a krásné obrázkové magnetky. Magnetky potěší nejen malé, ale i velké, pro jejich krásně zpracovaný design, le... číst celé
26.04.2022
Stíratelné sešity
 Whiteboard sketchbook je originální a nejlépe použitelný sešit. Pevná vazba - Spirálová vazba vymazatelné a opakovaně použitelné stránky Při zav... číst celé
12.06.2021
Magnetické kalendáře
Tyto magnetické kalendáře, Vám budou držet na všem kovovém. Oživí Vaši lednici či kovový regál nebo magnetickou barvu, apod.  Na tyto magnetické kal... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. DIY NÁVODY A NÁPADY
  3. Pohádky pro naše magnetky
  4. Jak robot Robík chtěl ovládat všechny hračky

Jak robot Robík chtěl ovládat všechny hračky

Bylo nebylo, v jednom malém městečku, kde se slunce smálo a ptáci zpívali, stál útulný domeček. V tom domečku žil malý chlapec jménem Tomáš s maminkou, tatínkem a jeho nejlepším přítelem - robotem Robíkem. Robík byl velmi zvláštní robot, protože uměl mluvit a chodit jako člověk. Byl to Tomášův nejlepší kamarád a spolu prožívali mnoho dobrodružství. Jednoho dne si Tomáš přinesl domů novou hračku - malý vláček, který jezdil po kolejích. Robík se na něj zvědavě díval a řekl: "Tomáši, to je krásný vláček! Jak to, že umí jezdit po kolejích?" Tomáš se usmál a odpověděl: "To je díky bateriím, Robíku. Když je vložím do vláčku, začne jezdit."

Robík si uvědomil, že i on má baterie uvnitř svého těla a napadlo ho něco velmi zvláštního. "Tomáši," řekl vážně, "myslím, že bych mohl ovládat všechny hračky v tvém pokoji. Vždyť i já mám baterie a jsem také hračka!" Tomáš se zasmál a řekl: "To by byla legrace! Ale jak bys to udělal?"

Robík přemýšlel a pak řekl: "Mám plán! Budu potřebovat tvou pomoc." Tomáš souhlasil a společně začali pracovat na Robíkově plánu.

Nejdříve si Robík nechal od Tomáše půjčit několik baterií z jiných hraček. Pak se pustili do práce - spojovali drátky z Robíka s drátky ostatních hraček. Když byli hotovi, Robík se napojil na všechny hračky v pokoji.

"Teď už jen stačí zapnout tlačítko," řekl Robík a s napětím zmáčkl tlačítko na svém těle. Najednou se všechny hračky v pokoji rozblikaly a začaly se hýbat! Vláček jezdil po kolejích, plyšoví medvídci tancovali a auta závodila po pokoji.

Tomáš byl nadšený a smál se radostí. "To je úžasné, Robíku! Jsi skutečný kouzelný robot!" Robík se usmál a řekl: "Děkuji ti, Tomáši. Ale víš co? Zjistil jsem, že ovládat všechny hračky není tak zábavné, jak jsem si myslel."

Tomáš se zamyslel a pak řekl: "Myslím, že máš pravdu, Robíku. Hračky jsou nejlepší, když si s nimi může hrát každý sám za sebe." A tak společně rozpojili drátky a vrátili hračkám jejich baterie.

Od té doby si Robík uvědomil, že i když je robot, nemusí ovládat všechno kolem sebe. Naučil se radovat ze společných her s Tomášem a ostatními hračkami. A tak žili šťastně až do konce svých dnů.

A co my? Měli bychom si také uvědomit, že někdy je lepší sdílet radost s ostatními než mít všechno pod kontrolou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli