Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Scrapbook

V 15. století, samozřejmostí knihy, populární v Anglii, se ukázal jako způsob, jak shromáždit informace, které zahrnuly recepty, citáty, dopisy, básně a další. Každá všední kniha byla unikátní pro jeho tvůrce zvláštních zájmů. Tyto alba se stala populární v 16. století. Také byly použity jako moderní ročenky, kde přátelé a studenti byly zadány jejich jména, tituly a krátké texty nebo ilustrace na žádost alba majitele. Tyto alba byly často vytvořeny jako suvenýry z Evropského turné a obsahovaly místní pamětihodnosti, včetně erby nebo umělecká díla pověřené místními řemeslníky. Začíná v roce 1570, to se stalo módní začlenit barevné desky zobrazující populární scény, jako jsou Benátské kostýmy a Karnevalové scény. Tyto poskytované cenově dostupné možnosti, jak ve srovnání s původní prací a jako takové, tyto desky nebyly prodány na památku nebo dokumentují určité události, ale zejména jako zdobení alb. V roce 1775, James Granger zveřejněny v historii Anglie s několika prázdných stránek na konci knihy. Stránky byly navrženy tak, aby kniha je majitel přizpůsobit zarezervujte s jeho vlastní suvenýry. V praxi vkládání rytiny, litografie a jiné ilustrace do knih, nebo i s knihami od sebe, vložení nové věci, a rebinding nich, stal se známý jako extra-ilustrující nebo grangerizing. Navíc, přátelství alba a školní ročenky poskytují holky v 18. a 19. století zásuvky, prostřednictvím kterého se podělit o své literární dovednosti, a dovolil holky příležitost dokumentovat jejich vlastní osobní historických záznamů dříve pro ně snadno dostupné.


Stránka, ze Smith College student zápisníku cca 1906. Tato stránka používá kresby, jepice, a fyzické objekty reprezentovat jeden den v životě studenta.
Například, vysoké ženy kolem přelomu století používány alba značně postavit reprezentace z jejich každodenního života jako studenti. Bez fotografie alba poskytovat obrazy těchto životních událostí, studenti vytvořili unikátní reprezentace prostřednictvím zápisníků pro ilustraci jejich životy pomocí jepice a memorabilia. Seznam hostů nebo skupiny vizitky může představovat mladá žena je na návštěvě party. Na playbill a lístek může sloužit jako připomenutí výlet do New Yorku na Broadway. Pevné objekty, jako jsou rostliny, stříbro, nebo malé cetky byly také použity při další vizuální reprezentace bylo potřeba.

Stránka z těchto tematických alba může zahrnovat plány třídy, zkoušky, brožury, dopisy od profesorů nebo jiných tištěných materiálů ze školních akcí. Tedy alba z tohoto období, může vytvořit úplnější obraz jejich tvůrce života.

V průběhu 19. století, scrapbooking byl viděn jako více zapojit způsob, jak zachovat něčí zkušenosti, než ukládání do deníku nebo jiné psaní formuláře založené na protokolování. Tištěné materiály, jako levný tisk, vizitky, plakáty a letáky, široce obíhal v průběhu 19. století a často se stal hlavní součástí peoples' alba. rostoucí objem jepice tohoto druhu, paralelní k růstu průmyslové společnosti, a vznikla poptávka pro metody katalogizace a jejich zachování. To je důvod, proč alba, který se věnuje výhradně katalogizace recepty, kupóny nebo jiné seznamy byly také běžné, že během této doby. Až později v 19. století, alba, bylo vidět, jak funkční, tak i esteticky.[6] Několik faktorů, včetně marketingové strategie a technologický pokrok přispěl k obrazu scrapbooking pohybu dále směrem k estetické rovině v průběhu let.

Příchodem moderní fotografie, začal s první stálou fotografii vytvořil Joseph Nicéphore Niépce v roce 1826. To umožnilo průměrný člověk začít začlenit fotografie do svého alba. Nicméně, knihy nebo alba, vyrobené speciálně pro osvětu fotografie sám nebyl propagován ve Spojených Státech, dokud se blíže k roku 1860. Před tímto bodem, byly fotografie nejsou považovány za položky, které mají být reprodukovány a sdílené. Poptávka po foto alba byl pobídl ve velké části tím, že rostoucí popularita carte de visite, malé fotografie distribuována stejným způsobem, jeden by mohl vizitka.


Stránka z fotografie album, cca 1906. Stránek a barva tohoto alba jsou vyrobeny speciálně pro zobrazování fotografií. Album je majitel zařídil její fotografie, aby ji zastupovali univerzitní kampus a prezident.
Staré výstřižky tendenci mít fotografie montované s photomounting rohy a snad zápisy o tom, kdo byl na fotografii, nebo kde a kdy byla pořízena. Jsou často zahrnuty kousky memorabilia, jako výstřižky z novin, dopisy, atd. Brzy známý Americký scrapbooker a vynálezce scrapbooking dodávky byl Mark Twain. Twain provádí alba na jeho cestách, sbíral suvenýry, výstřižky a obrázky.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli